Amir Rrahmani vendimtar në fitoren e Napolit ndaj Juventusit

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Sport

Napoli ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Juventusit në kuadër të xhiros së 22-të në Serie A.

Kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani ka bërë paraqitje fantastike për Napolin në këtë ndeshje.

Rrahmani e fitoi penalltinë e Napolit në të cilën Lorenzo Insigne e shndërroi në gol në minutën e 31’.

Pas kësaj fitoreje Napoli pozicionohet në vendin e katërt me 40 pikë.

Kurse, Juventusi në vendin e tretë me 42 pikë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-