Arben Vitia emërohet ministër i Shëndetësisë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Arben Vitia është emëruar në pozitën e ministrit të Shëndetësisë.

Kështu ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot ka emëruar Arben Vitia, Ministër për Shëndetësi, të cilit i ka uruar suksese në plotësimin e detyrave dhe përgjegjësive të tij”, thuhet në njoftim.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-