Opoja.net

Arinjtë e gjarpërinjtë kërcënojnë banorët e Billushës së Prizrenit

Banorët e fshatit Billushë të Prizrenit, janë ankuar se kanë probleme me një ari, që po shfaqet gati natë për natë në oborret e tyre.

Përveç që po i frikëson fëmijët e banorët tjerë, ajo edhe po dëmton ekonomitë e tyre, duke i prishur vreshtat e qershitë.

Komuna premton se pas ankesave do të intervenoj për ti siguruar banorët. Ndërkaq, në hall janë edhe me gjarpërinjët, dy prej të cilëve u xhiruan duke u ciftëzuar në mes të rrugës, gjatë së hënës.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net