Arrihet marrëveshja, Xhaka në Romë

Opoja.net Opoja.net Sport

Pas një vere të gjatë, duket se Granit Xhaka do të përfundojë aty ku është përfolur më së shumti gjatë “Euro 2020”, në Romë.

Sipas “forzaroma.info”, klubet tashmë kanë arritur marrëveshje, dhe pritet vetëm konfirmimi zyrtar.

Arsenali kërkonte 20 milionë euro, por marrëveshja raportohet të jetë arritur për 15 milionë euro plus 2.5 milionë bonuse.

Xhaka nga ana tjetër do të nënshkruajë kontratë katër vjeçare dhe do të fitojë 2.5 milionë euro në sezon te Roma.

 

 

Ai ka qenë dëshira e madhe e Jose Mourinhos dhe portugezi s’do të jetë i qetë derisa ta ketë zyrtarisht mesfushorin shqiptar pjesë të skuadrës së tij.

The post Arrihet marrëveshja, Xhaka në Romë appeared first on FaktePlus.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-