Asistim dhe gol i jashtëzakonshëm nga 30 metra, Zhegrova i pandalshëm

Opoja.net Opoja.net Sport

Në ndeshjen ndaj Clermont, ylli kosovar e ka nisur nga minuta e parë ku ka asistuar e shënuar brenda 45 minutave të para.

Ishte minuta e 24-të e ndeshjes, kur Zhegrova asistoi për Andre që realizoi për 2-0.

E në minutën e 40-të, ylli dardan realizoi një gol spektakolar për ta ngritur epërsinë e skuadrës së tij në 4-0.

Ky ishte goli i tretë në Ligue 1 për prishtinasin dhe asistimi i pestë në elitën e futbollit francez.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-