Opoja.net

Athletico Bilbao mposhtë Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës

Athletico Bilbao mposhtë Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës

Athletico Bilbao e ka mposhtur Barcelonën në finale me rezultat 3-2, dhe e ka fituar Superkupën e Spanjës për vitin 2021, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në ‘Estadio de La Cartuja’ në Sevilla, golat për Bilbaon i realizuan Oscar de Marcos (42’), Asier Villalibre (90’) dhe Inaki Williams (94’).

Kurse të dy golat për katalunasit i shënoi Antoine Griezmann (40’ dhe 70’).

Kjo është hera e tretë në histori të klubit që Athletico Bilbao fiton Superkupën e Spanjës./Gazeta inFokus/

3 gola në 10 minuta, City përforcon kreun dhe vazhdon me rekordet

Opoja.net

Derbi anglez, Chelsea-Manchester United përfundon në paqe

Opoja.net

Renditja tabelare në Superligën e Kosovës pas ndeshjeve të sotme

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net