Opoja.net

Bashkimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Bashkimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Bashkimi ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës 83:74 (21:20, 25:12, 13:23, 24:19), në kuadër të javës së shtatë të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar me të dy skuadrat që nuk arrinin të shkëputeshin në rezultat, derisa kjo pjesë përfundon 21:20.

Në periudhën e dytë, vendasit janë bindshëm më të mirë, si në sulm, po ashtu edhe në mbrojtje, duke fituar këtë pjesë 25:12, për të shkuar në pushimin mes dy pjesëve me shifrat 46:32.

Bardhekaltrit kundërpërgjigjën në periudhën e tretë 13:23, duke mos u dorëzuar dhe për të kërkuar fitoren në 10 minutat e fundit, por kjo nuk ndodhi, pasi prizrenasit ishin më të mirë në periodën e fundit 24:19, dhe triumfuan në fund 83:74.

Te Bashkimi u dalluan Musab Mala me 26 pikë, gjashtë kërcime dhe katër asistime dhe Julian Hamati me 15 pikë e tetë kërcime, kurse te Sigal Prishtina më të mirët në parket ishin Daniel Lekndreaj me 21 pikë e 11 kërcime, Fisnik Rugova me 17 pikë, nëntë kërcime dhe pesë asistime dhe Arian Qallaku me 19 pikë.

Të dy skuadrat kanë nga dy fitore dhe pesë humbje.

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net