Opoja.net

Bayern Munich kërkon të kthehet në krye me fitore ndaj Union Berlin, formacionet zyrtare

Bayern Munich kërkon të kthehet në krye me fitore ndaj Union Berlin, formacionet zyrtare

Union Berlin dhe Bayern Munchen do të ndeshen në mes vete në kuadër të xhiros së 11-të të Bundesligës.

Bavarezët kërkojnë kreun pas fitores së rivalit të tyre RB Leipzig ndaj Werder Bremen.

Leipzig është lider i tabelës me 24 pikë, ndërsa Bayern ka 23 pikë dhe një ndeshje për të zhvilluar.

Ndërkohë, Union Berlin qëndron në venin e shtatë me 16 pikë gjithsej.

Për Bayern mungojnë Joshua Kimmich dhe Javi Martinez.

Union Berlin: Luthe; Trimmel, Friedrich, Knoche, Lenz; Griesbeck, Prömel; Becker, Bülter, Ingvartsen; Awoniyi.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka; Gnabry, Muller, Musiala, Coman; Lewandowski.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net