Bayerni fiton ndaj Kolnit Stuttgartit

Opoja.net Opoja.net Sport

Bayern Munich e ka vazhduar rrugëtimin drejt titullit, pas fitores së pastërt 4:0 ndaj Stuttgartit.

Këtë ndeshje vendasit e nisën pothuajse me 10 futbollistë, pasi Alphonso Davies u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 12-të.

Kjo nuk e pengoi skuadrën e Hansi Flick të siguronte fitoren e radhës, me Lewandowskin që realizoi het-trik, ndërsa me një gol ndihmoi edhe Serge Gnabry.

Bayerni mbetet lider i Bundesligës me 61 pikë, katër më shumë se Leipzigu në vendin e dytë. Stuttgarti me 36 pikë mban pozitën e tetë.

Ndërkohë, Werderi i Milot Rashicës pësoi humbje nga Wolfsburgu i Admir Mehmedit me rezultat 2:1.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-