Behxhet Xheladini pritet të jetë kryetar i ri i komunës së Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Bexhet Xheladini pritet të jetë  kryetar i ri i komunës së Dragashit.

Nga numërimi i njërës tavolin me vota nga diaspora kandidati i LDK-së, Behxhet Xheladini ka marrë 250 vota ndërsa  kandidati i PDK-së, Shaban Shabani 70 vota, duke e përmbysur rezultatin dhe del fitues, ku do të udhëheq për katër vitet e ardhëshme me komunën e Dragashit.

Pas pak do të kuptohet edhe numri i sakt i votave nga të dy kandidatët.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-