Opoja.net

Bresanë: Letër kërcënuese për Bashkësinë Islame të Kosovës

Lajme Opoja

Persona ende të panjohur nga fshati Bresanë e Dragashit, kanë kërcënuar Bashkësinë Islame të Kosovës. Në letrën kërcënuese, ata janë shprehur të revoltuar me përfaqësuesit e Bashkësisë Islame, të cilët nuk kanë dhënë asnjë mbështetje për ndërtimin e xhamisë së re në këtë fshat.

Imami i Xhamisë së re në Bresanë,Kasam Muhamedi, e ka publikuar para xhematit letrën kërcënuese. Sipas tij, letra është vendosur në një kuti të xhamisë.

Kërcënuesit përmes asaj letre kërkojnë që mos të lejohen ta vizitojnë xhaminë e re zyrtarët më të lartë të Bashkësisë Islame të Kosovës, transmeton TVPZ

“Në të kundërtën nëse ndodh një gjë e tillë, nuk garantohet siguri për ata”.

Muhamedi tregon se kërcënuesit kanë kërkuar në letër që të mos lejohet ardhja e përfaqësuesve të Bashkësisë Islame në Bresanë, pasi që nuk kanë dhënë asnjë kontribut për ndërtimin e xhamisë së tyre.

“Kërkoj që këta persona të panjohur të demaskohen”, thotë ai./opojaonline.net/

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net