Bujqësia e Krushës së Madhe dëmtohet rëndë nga vërshimet

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Sipas disa fotografive të publikuara në rrjetin social në Facebook të faqes “Krushë e Madhe”, shihen se si janë mbuluar në ujë pemët e perimet në Krushë të Madhe.

Po ashtu në këto foto shihen edhe disa qytetarë se si i heqin nga stalla lopët dhe kafshët përreth.

Po ashtu këto reshje kanë shkaktuar edhe vështirësi në kalim në disa rrugë dytësore të Krushës së Madhe.

Ndërkaq, gjendje e rëndë është paraqitur edhe në rrugët e Rogovës së Hasit pas reshjeve të fundit, si dhe në Gjakovë.

Ndryshe, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Dita e shtunë parashihet të ketë më shumë reshje shiu, duke e përfshirë tërë territorin e vendit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-