Opoja.net

Çekia i dhuron MSh-së pajisje mbrojtëse kundër Covid-19, në vlerë 190 mijë euro

Çekia i dhuron MSh-së pajisje mbrojtëse kundër Covid-19, në vlerë 190 mijë euro

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës, të hënën ka pranuar një donacion nga Çekia që përmban mjete dhe pajisje mbrojtëse kundër Covid-19, raporton Ekonomia Online.

Në pranim- dorëzimin e këtyre pajisjeve i
pranishëm ishte zëvendësministri i Shëndetësisë, Luan Gola.

Ai falënderoi Çekinë për këtë donacion, duke e
vlerësuar si të mirëseardhur.

Bëhet fjalë për 190 mijë euro material me mjete mbrojtëse, maska, dorëza dhe material të ndryshëm”, tha Gola.

Veprimet që duhet të bëni kur e shihni se po ju zë gripi

Opoja.net

Për trup të shëndetshëm – konsumoni dardha

Opoja.net

A do ta prishë agjërimin e Ramazanit, vaksina për Covid-19?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net