Cilat janë më të mira për dimër, gomat e gjera apo të ngushta, video e testimit zgjidh dilemën

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Ekziston një teori për përzgjedhjen e gomave të ngushta të dimrit, pasi që një e tillë ushtron më shumë presion në sipërfaqe, gjë që çon tek fërkimi më efikas.

Megjithatë, duket se një gjë e tillë nuk duket se ka fort dallim.

Një ‘Youtuber’ testoi se cilat forma të gomave të dimrit janë më të mira – të gjerat apo të ngushtat.

Nga rezultatet e këtij testi, u mësua se goma më e ngushtë ishte më efikasja për vozitje me shpejtësi, por ishte më e dobëta në frenim.

Testimi:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-