Cilët janë lojtarët më të shpejtë të “Euro 2020”

Opoja.net Opoja.net Sport

Kampionati Evropian këtë vit ka befasuar për të mirë me formën e futbollistëve.

Nga statistikat e publikuara nga Wolksvagen Mobility, lojtarët më të shpejtë të Kampionatit Evropian “Euro 2020” nuk janë ata që jemi mësuar të shohim në kampionate.

Në fakt, aktualisht janë gjashtë lojtarë që kanë arritur shpejtësinë mbi 33 km/h në këtë kampionat.

Top lojtarët më të shpejtë të “Euro 2020” janë:

33.8  km/h: Loïc Négo (Hungari)
33.8 km/h: Leonardo Spinazzola (Itali)
33.7 km/h: Kingsley Coman (Francë)
33.6 km/h: Cody Gakpo (Holandë)
33.5 km/h: Daniel James (Uells)
33.5 km/h: Marcus Rashford (Angli)

/OPOJANET/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-