Opoja.net

COVID-19 në Kosovë, 6.231 raste aktive dhe 1.492 viktima

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së shtune janë konfirmuar 285 raste pozitive me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë së shtune në Komunën e Suharekës janë konfirmuar 16 raste të reja me COVID-19 dhe është raportuar për një viktimë të moshës 84 vjeç, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu gjatë ditës së shtune janë shëruar 260 pacientë, ndërsa numri total i të shëruarve deri më tani ka arritur në 52.208.

Që nga muaji mars i vitit të kaluar deri më tani në Kosovë janë regjistruar 1.492.

Numri i përgjithshëm i rasteve pozitive deri më tani është 59.931 nga 231.094 persona të dyshuar, ndërsa numr i rasteve aktive është 6.231.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net