Opoja.net

Del jashtë kontrollit zjarri mbi tunelin e Kalimashit

Zjarri ka dalë jashtë kontrollit mbi tunelin e Kalimashit, ku ka pushtuar të gjithë hapësirën e malit.

Në vendngjarje kanë shkuar edhe dy mjete zjarrfikëse, por terreni i vështirë e bën thuajse të pamundur ndërhyrjen nga toka.

5445
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Kurse sa i përket situatës së zjarreve në Bashkinë Mirditë, zjarri në malin e Munellës ka marrë përmasa më të mëdha, i favorizuar edhe nga erërat e forta.

Mësohet se zjarri është duke zbritur në fshatrat Domgjon dhe Munellë, duke u kthyer në kërcënim serioz për ta. Në fshatin Thirrë zjarri është aktiv, ku në lagjen Gështenjë është afruar në distancën 700 m.

Në lagjen Karaq është afruar në distancën 1000 m. Në terren janë 55 forca të ushtrisë, 10 zjarrfikësa, 4 të shërbimit  pyjor.

Nga këto forca po bëhet e pa mundura  për  frenimin e vatrës, por është shumë e vështirë izolimi.

KËTU mund të shihni videon.

2.8 milionë turistë zgjodhën Shqipërinë në 2021, mbi 1 milion nga Kosova

Opoja.net

Dashuria e Kosovës ndaj Shqipërisë në numrat ekonomikë

Opoja.net

Shqipëri: Red Bull u kushton pushuesve 8 euro (1.000,00 lekë)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto