Opoja.net

Deserti më i shijshëm: Ëmbëlsirë të cilën do ta mbani në mend tërë jetën!

Për ta gatuar ju nevojitem 25 minuta

Përbërësit:

300 g çokollatë për zierje,
▪ 5 vezë,
▪ 4 lugë sheqer,
▪ 400 ml ajkë të ëmbël,
▪ 1 lugë sheqer pluhur.

Përgatitja:

Shkrini në zjarr të lehtë 300 g çokollatë për zierje me 4 lugë sheqer.

Në një enë për përzierje tundni 5 të bardhë të vezëve me 4 lugë sheqer, shtoni ajkën e ëmbël dhe përzieni me mikser.

Në çokollatën e shkrirë qitni të verdhët e vezëve dhe përbërjen nga ena për përzierje. Tundni me lugë druri.

Futeni në frigorifer të qëndrojë 3 orë.

Shijojeni !

Makarona të pjekura me djathë feta

Merlinda Guraj

Akullore kremoze dhe e shijshme pa sheqer fare

Merlinda Guraj

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net