Dialogu Kosovë-Serbi/Lajçak takohet me Ramën e Vuçiqin në Nju Jork

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në SHBA është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq si dhe kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Lajçak në takimin me Ramën dhe Vuçiqin ka diskutuar për dialogun Kosovë-Serbi, ndërsa me Abazoviqin për gjendjen politike në Mal të Zi.

“Pata një takim shumë të dobishëm me Edi Ramën në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara. Ne diskutuam situatën në Ballkanin Perëndimor. Mirënjohës për njohuritë dhe mbështetjen e tij për dialogun e lehtësuar nga Bashkimi Evropian”, ka shkruar Lajçak në Twitter.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-