Diell e ngrohtë, njihuni me parashikimin e motit për sot

Opoja.net Opoja.net Kosova

Prishtina Weather ka njoftuar se sot do të ketë vranësira, por do të jetë kryesisht me diell dhe ngrohtë, transmeton Sinjali.

Ndërsa nesër do të jetë më ngrohtë, me kthjellime e diell. Në mëngjes përgjatë ultësirave mundësi për mjegull.

“25.10 – Shumë ngrohtë, e kryesisht me diell.

26.10 – Pas mëngjesit me mundësi për mjegull, ditën pjesërisht vranët, mbetet ngrohtë.

Temperaturat në rritje, minimalet nga 5C deri në 9C, e maksimalet deri në 23C, ditën e diel, e deri të martën edhe 25C.

Erërat frynë kryesisht nga jugu e jugperëndimi, të lehta dhe mesatare 2-9m/s.

Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlera normale.”

/GazetaSinjali/

The post Diell e ngrohtë, njihuni me parashikimin e motit për sot appeared first on Sinjali.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-