Opoja.net

Dragashi pa rrymë, edhe me njoftim nga KEDS-i edhe pa njoftime

Në Dragash ka që disa ditë që ka ndërprerje të energjisë elektrike, ndërprerjet e rrymës po behën disa me njoftime nga KEDS-i e disa pa njoftime (të papritura), banorët dhe drejtorët e firmave kanë shprehur shqëtesimin e tyre më këtë rast, duke qënë aspak të kënaqur edhe pas njoftimeve, sipas tyre kjo është një hiprokrizi me e madhe nga KEDS-it, shkruan Opoja.net.

Për këto ndërprerje të rrymës, KEDS-i e ndërprehu rrymën edhe në raste kur binte shi, ku ka qënë e pamundur të punohet në lartpërques, siq njoftonte KEDS-i.

100
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Drejtori i kompanisë MEKA, Burim Piraj, ka reaguar në shumë raste të ndërprerje të rrymës elektrike, duke e quajtur një hiprokrizi të madhe nga KEDS-i. Në reagimin e fundit ka bërë të ditur së rryma po vazhdon me ndërpreje edhe pa njoftuar.

“Në ora 13:15 ndalet rryma pa kurrfarë paralajmërim e për me qenë hipokrizia më e madhe na thirrin qendra për kujdesin e konsumatorit të KEDS dhe na njoftojnë se nesër nga ora 8:00 – 12:00 nuk do të kemi rrymë shkaku i “punimeve” në rrjet. Ky është shteti PRONTO. Ja pafshna hajrin se e kemi lypë vetë!” thuhet në reagimin e fundit nga Burim Piraj.

Ndërprerja e energjisë elektrike të mërkurën (më 17.08.2016), ku për shkak të revizionimit të largpërçyesve:

Në NS 35/10 kV Dragashi do të shkyçet:
• Dalja 10 kV Rapqa prej orës 08:00 deri në orën 12:00
Pa energji do të mbesin vendbanimet: Kërsteci, Rapqa, Pllavë, Buqe, Brezne, Rrenci, TS Berham Jonuzi, TS Meka, TS Qendra Petrol.

© Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto