Dragashi të martën pa rrymë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në  Dragash, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte, shkruan Opoja.net.

Njoftimi i KEDS-it:

Më 23.08.2016 në NS 35/10 kV Dragashi do të shkyçet Dalja 10 kV Dragshi 1 (30036005) prej orës 11:00 deri në orën 12:00. Pa energji do të mbesin vendbanimet: Komuna e Dragashit, Ambulanta, Biznesi I Tekstilit Zllataricom, Biznesi i bimëve mjekuese. Shqyrtimi i mbrojtjes rele në daljen 10KV Rapqa.

Më 23.08.2016 në NS 35/10 kV Dragashi do të shkyçet Dalja 10 kV Dragashi 2 (30036009) prej orës 12:00 deri në orën 13:00. Pa energji do të mbesin vendbanimet: Policia, Shtëpia e kulturës, hotel Meka, KFOR-i turk, Kuk Komercdhe 2/3 të konsumatorëve të Dragshit. Shqyrtimi i mbrojtjes rele në daljen 10KV Rapqa.

Më 23.08.2016 në NS 35/10 kV Dragashi do të shkyçet Dalja 10 kV Rapqa (30036009) prej orës 13:00 deri në orën 14:00. Pa energji do të mbesin vendbanimet: Kërsteci, Rapqa, Pllavë, Buqe, Brezne, Rrenci, TS Berham Jonuzi, TS Meka, TS Qendra Petrol. Shqyrtimi i mbrojtjes rele në daljen 10KV Rapqa.

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-