Emin Kolloni mbështet familjarisht Bexhet Xheladinin në Balotazh për të parin e komunës së Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Ish antari dhe njëri më i rëndësishme i degës së PDK-së në Dragash zotëri Emin Kolloni para shumë kohësh kishte dhënë dorëheqjen e tij nga ky subjekt politik.

Por me që largimi i tij nuk ishte për shumë kohë nga politik pasi që ai në një reagim në Facebook ka treguar që në këto zgjedhje familjarisht të mbeshtet subjektin kundërshtar të PDK-SË.

A do të jetë ky një aderim i tij në Lidhjen Demokratike të Kosovës pritet të shihet në ditët në vijim.

Me shkasè !

I larguarè nga politika perkosisht. Me ju miq ,shoke bashkvendasè Opojar mduhet ta ndajè ket opinjonè timin qe vlenè vetem per ket prcesè zgjedhore.Duke u bazuare ne lirin personale te mendimit e kujtuare te kluaren nga viti 88/89 qè pata filluar punen ne Shtepin e shendetit.

Mduet ta arsyetoi vendimin pse kame vendose tjame mbeshtetes per doktor Bexhetin . Arsyet jane te pa numerta por disa do mundoem ti ndai me Ju te nderuare. Bexheti nga kur une e njofe.

Asniher dhe asni minut tjetes se ti, neper te gjitha sfidate dhe proceset sishte shikuesè pore gjithmonè Lojtare dhe i sakrifikuar nballe trreziqeve dhe plot vendosmeri e guxim.Bexheti e kishte mumdesin e prfitimit te azilit dhe lluksit Evropjan pasi ishte i vuajtur dhe i torturuar disa her nga okupatori.
Pore qendroi me vendosmeri dhe i pa thyeshem nvazhdimsi ne qdo moment tjetese dhe me shume perkushtim e vendosmeri duke shfryteziar Guximin profesjonalizmin ne sherbim humane per mu familjaret e mi dhe gjithe qytetaret pa dallime ne qdo kohe.

Kudo qe kishte nevoi dhe kurdo Bexheti ishte ne balle dhe pa pritese.Guximi dhe profesjonalizmi i Bexhetit ishte edhe ne ditet kritike te djemt dhe vajzat e UÇK sè Rrugtimin kesai here e filloi nga vendi i shejte Kombetare Prekazi Legjendar dhe besoi se do jet kryetare.Andej kame vendosur tja jap voten me familje shoke e miqe.

Duke besue dhe qen i bindur se nuke do ti ricikloi penzionistat e dikurshem tpolitikes pasi Opoja ka mjafte djem e vajza te ditun e me shume potenciale. Kjo eshte e drejta ime qytetare dhe kushtetuse . Me shume Reapekt per te gjith.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-