Opoja.net

Fatmir Halili kandidat i Nismës për Kosovën për kryetar të Dragashit

Lajme Opoja
Fatmir Halili kandidat i Nismës për Kosovën për kryetar të Dragashit

Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj sot në një konferencë për media ka publikuar emrat e kandidatëve për kryetarë të komunave.

Limaj tha se Nisma nuk do të ketë kandidat në Skënderaj por do ta mbështesin kandidaturën e Bekim Jasharit.

Këta janë kandidatët e Nismës për kryetarë komune Prishtinë-kandidat për kryetar, Shyqri Bytyçi, bartës i listës, Baton Dushi

Prizren-kandidat për kryetar, Zafir Berisha

Malishevë, kandidat, Ragip Begaj

Drenas, Isa Xhemajlaj

Lipjan-Heset Sahiti

Suharekë-Kadri Balaj

Gjilan-Anila Kastrati

Kaçanik-Agim Çaka

Gjakovë-Njazi Hoxha

Klinë-Nezir Gashi

Vushtrri-Avdullah Vojvoda

Mitrovicë- Qazim Shala

Ferizaj- Besnik Berisha

Deçan-Shkodran Imeraj

Pejë- Sali Kelmendi

Dragash-Fatmir Halili

Kamenicë-Albert Sermaxhaj

Obiliq- Mexhit Krasniqi

Podujeve-Xhemajl Hasani

Mervan Rexhepi – Kllokot

Shtime- Fatmir Rushiti- Kandidat i pavarur, bartës i listës Fehmi Hysenaj

Skënderaj-Bekim Jashari- kandidat i pavarur, bartës i listës Beqir Veliu.

Betohet Joe Biden, zgjidhet presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara

Merlinda Guraj

“Avullimi” i 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, gjykata ia vazhdon edhe për dy muaj paraburgimin Labinot Grudës

Merlinda Guraj

Thaçi, Veseli, Selimi, Krasniqi dhe të tjerët aplikojnë për tu regjistruar si votues jashtë Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net