FC Ballkani: Na duhet përkrahja, të gjithë në stadiumin “Fadil Vokrri” ndaj Slavia Prahës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

FC Ballkani ka dalë me një thirrje në faqen zyrtare të klubit duke ftuar tifozët të mbushin stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen me Slavia Prahën.

Kampioni i Kosovës luan si vendas të enjten kundër ekipit çek në kuadër të rrethit të pestë në fazën e grupeve në Ligën e Konferencës, shkruan Demokracia.com.

Tani që biletat kanë dalur në shitje, Ballkani ka kërkuar që të gjithë të jenë në përkrahje të tyre në shkallët e stadiumit në kryeqytet.

“Historia vazhdon. Na duhet përkrahja e të gjithëve, andaj të gjithë të enjten për Ballkanin në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruhet në postimin e Ballkanit.

“Portokallezinjtë” e Ilir Dajës kanë katër pikë në pozitën e fundit, po aq sa Slavia që ka goldallim më të mirë.

Lider është Sivasspori me shtatë pikë, njëjtë sikurse Cluji./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-