Opoja.net

FIFA zgjedh lojtarin e vitit, Lewandowski merr çmimin para Messit e Ronaldos

FIFA zgjedh lojtarin e vitit, Lewandowski merr çmimin para Messit e Ronaldos

Robert Lewandowski është shpallur futbollisti i vitit nga FIFA.

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror ka ndarë çmimet për më të mirët e vitit dhe polaku ka fituar në duel me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

Për shkak të pandemisë COVID-19, këtë vit ndarja e çmimeve ka ndodhur në mënyrë online.

Por befasia ka ndodhur sa i përket futbollistit të vitit, ku tre konkurrentët, Messi, Ronaldo e Lewandowski ishin drejtpërdrejtë.

Në atë moment presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino është futur në dhomën ku po qëndronte Lewandowski për t’ia dhuruar çmimin si më i miri i vitit në botë.

Polaku ka pasur një vit të jashtëzakonshëm si në aspektin personal ashtu edhe në ekipor.

Ai ka fituar tre tituj me Bayernin, duke triumfuar në Ligën e Kampionëve, Kupën e Gjermanisë dhe Bundesligën. /Telegrafi/

Barcelona e shkatërron Chelsean dhe e fiton Ligën e Kampionëve

Opoja.net

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net