Filloi korrjeshirja në fshatin Pllajnik të Dragashit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opoja

Ka filluar fushata e korrje shirjeve, apo grumbullimi i grurit në Komunën e Dragashit. Fillimin e korrjes së grurit, sot e ka përcjellë nga afër edhe Flamur Sylejmani, ku në këtë rast i ka uruar pronarët për grumbullimin e grurit.

Korrja dhe grumbullimi i grurit sot ka filluar në fshatin Pllajnik, dhe gjatë këtyre ditëve do të vazhdon në të gjithë komunën e Dragashit. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-