Fillojnë reshjet e borës në Dragash

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kanë filluar reshjet e bores në Restelicë të Dragashit, gjatë orëve të mbrëmjes së sotme.

Gjatë ditës së enjte parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiut, të cilat në disa zona pritet të përzihen apo shëndrrohen në ato të borës.

Meteo Kosova ka parashikuar se nesër në ultësira të caktuara të Kosovës pritet që të bie borë, teksa është paralajmëruar se në viset malore, trashësia e borës mund të arrijë mbi 20 centimetra.

Temperaturat do të sillen në mes të 2 dhe 8 gradë celsius.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-