Fillon protesta kundër Gjykatës Speciale

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ka filluar protesta kundër Gjykatës Speciale, pas dënimit të ish-komandantit të UÇK-së, Salih Mustafa, me 26 vjet burgim.

Në protestën e organizuar nga Partia Socialdemokrate do të kërkohet nga deputetët ndryshimi i ligjit për këtë gjykatë.

Protestuesit në pankarta po mbajnë emrat e të paraburgosurve në Hagë dhe të UÇK-së.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-