Opoja.net

Filmi ”Klithma” shpallet fitues i çmimit Best Cinematography në Bosnje

Kultura
Filmi ”Klithma” shpallet fitues i çmimit Best Cinematography në Bosnje

Filmi i shkurtër artistik “Klithma” në regji të Korab Lecajt, është shpërblyer me çmimin Best Cinematography në konkurrencën e filmave të shkurtë, të cilën e ndan çdo vit Asociacioni i Kinematografeve te Bosnjes dhe Hercegovines, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur regjisori i filmit, Korab Lecaj, ku përmes një statusi në Facebook shpreh kënaqësinë për lajmin e marrë.

Statusi i plotë:

”Sapo e mora një lajm fantastik nga Bosnja.
Filmi ynë “Klithma”, është shpërblyer me çmimin “BEST CINEMATOGRAPHY” në konkurrencën e filmave të shkurtër të cilën e ndanë çdo vit Asociacioni i Kinematografeve të Bosnjes dhe Hercegovines.
Sigurisht ky çmim i është ndarë drejtorit të fotografisë së filmit “Klithma”, Almir Đikoli.
Urime Almirit dhe të gjithë ekipit!
Më poshtë e keni një deklaratë të shkurtër të njërit prej anëtarëve të jurisë për filmin “Klithma”, të cilën sapo e kemi pranuar nga Bosnja:
“Filmi “Klithma” është një film i mrekullueshëm me një temë serioze, veçanërisht për popujt e Ballkanit”.
Alen Drljević, regjisor nga Bosnja/anëtar i jurisë” / KultPlus.com

Loading...

Mos i humb

Kënga “Darsma Opojane” vjen premierë nga Masar Sinani (Videoklipi)

Opoja.net

Prizren: Hapet ekspozita e artistit Shahadin Mejzini në librarinë “Altera”

Opoja.net

Këngëtarët flasin pas vendimit të Qeverisë për ndalimin e tubimeve me më shumë se 50 persona

Opoja.net

A duhet që fëmijët të kthehen në shkollë pa përfunduar një pandemi?

Opoja.net

Gold AG i drejtohet Edi Ramës pas takimit me Vuçiqin: Mos mendo se i biri i serbes të do më shumë sesa Ramushi

Opoja.net

Gold AG dhe Shyhrete Behluli sjellin klipin e këngës “Adem Jashari”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net