Opoja.net

Flamur Kasami gjatë garës Kur’anore në Iran (Video)

 Gara botërore në Kur’an e mbajtur në Iran ku morën pjesë 85 garues nga 50 shtete të ndryshme e në mesin e tyre ishte edhe Flamur Kasami nga Republika e Kosovës. Mirpo ai nuk arriti të shkoj në finalen ketë garë arriti ta tekaloj shoku  i tij nga shkupi Xhemail Nehiju.

“Allahu xh.sh. me mundesoi qe te jam pjesemarres ne garat boterore ne Iran. Por per fat te keq nuk pata mundesi qe te arrij ne finale. Megjithate une pata kenaqesin qe te shoh fytyra te ndryshme nga 50 shtete ku ishin pjesemarres mbi 85 garues.
Ne kete rast ju lajmeroi dhe uroi nga zemra vellaun Xhemail Nuhiju i cili i tejkaloi kufirat e gjithe ketyre shteteve dhe arriti te shkoi ne finale” ka cekur Flamur Kasami
(opoja.net)

Kryetari i LDK-së dje qëndroi për një vizitë në Komunën e Dragashit

Opoja.net

19 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë, prej tyre 1 nga Dragashi

Opoja.net

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto