FOTO| Kirurgu plastik tregon ndërhyrjet që Elon Musk ka bërë në fytyrë

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Elon Musk është sërish në qendër të vëmendjes, por jo për veprimet e tij me kompaninë që bleu, Twitter, por për fytyrën e tij.

Dr. Richard Westreich, një kriurg plastik pohoi se duke parë fytyrën e njeriut më të pasur në planet, ai mund të shohë se ai ka shpenzuar më shumë se 172,000 dollarë në operacione plastike për të korrigjuar njollat në trupin e tij dhe për të luftuar rënien e flokëve, me qëllimin përfundimtar për t’u dukur më i ri.

   

“Mendoj se Musk është kujdesur për flokët, sytë dhe lëkurën që i varet poshtë qafës. Ju mund të shihni llojin e ënjtjes që ndodh pas një qafe. Ai është rikuperuar që atëherë dhe nuk duket se ka atë shenjë të çuditshme në qafë”, tha Westreich.

  

“Ngritja e mundshme e qafës mund të kushtojë rreth 60 mijë dollarë. Sytë janë mbushur gjithashtu, që në thelb është një transferim i trashë. Kjo duhet t’i ketë kushtuar atij 10,000 dollarë. Flokët e Elon Musk duket se janë ndryshuar të paktën katër herë gjatë viteve, gjë që do të kushtonte rreth 40,000 dollarë”, tregoi kirurgu.

Spekulimet për pamjen e ndryshuar të pronarit të Tëitter kanë qarkulluar prej vitesh dhe janë përqendruar në ndryshimet që ai ka bërë në nofullën dhe flokët e tij. Pavarësisht raportimeve që po “qarkullojnë” në internet, multimiliarderi nuk ka konfirmuar dhe as mohuar atë që dëgjohet.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-