Opoja.net

Fshati Kosavë: Në shkollën ku dha mësim u përkujtua arsimtari Ridvan Kolloni

Aktuale Opoja
Fshati Kosavë:  Në shkollën ku dha mësim  u përkujtua arsimtari Ridvan Kolloni

Në shkollën fillore Ulina të fshatit Kosavë, mësimdhënësit dhe klubi letrar i kësaj shkolle sot organizuan orë letrare, në shenjë nderimi dhe përkujtimi për Ridvan Kollonin.

Në këtë tubim morën pjesë miq, kolegë dhe familjarë të Ridvanit, arsimtarit të ndjerë të matematikës, me ç’rast u vlerësua lartë kontributi i tij në edukimin e gjeneratave që la pas, si dhe angazhimi i tij në luftën e lavdishme për çlirimin e Kosovës.
Ridvan Kolloni, arsimtari i palodhshëm i matematikës, kishte humbur jetën aksidentalisht pesë vite më parë, në rrugën kryesore të fshatit të tij të lindjes, derisa po kthehej për në shtëpi.

 

 

Loading...

Mos i humb

Enver Hasani, azilant me emër të rrejshëm në Angli

Gent Kolgeci

Kaq para ka grumbulluar TRUST-i që 18 vite

Gent Kolgeci

Deputeti i PDK’së: Sveçla ka vendosur kamera dhe përgjues në institucione

Gent Kolgeci

‘Dubai’ I Kosovës, Ja Sa Kushton Një Ari Tokë Në Malishevë

Gent Kolgeci

KURTI E LLOGARIT EDHE VJOSA OSMANIN OPOZITË TË QEVERISË HOTI

Gent Kolgeci

Mësojeni se cili biznes i bëri bashk nipin e Hashim Thaçit e djalit të Agim Veliut

Gent Kolgeci
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net