Gerrard lojtari më i mirë anglez në histori të Premierligës

Opoja.net Opoja.net Sport

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard është emëruar lojtari më i mirë anglez në histori të Premierligës para Paul Scholes, Alan Shearer dhe Wayne Rooney.

Është media e njohur angleze ‘90min’ që bëri Gerrard si futbollisti anglez më i mirë në histori para Shearer dhe Scoles që renditën në pozitat dy respektivisht tre.

Gerrard ka fituar Ligën e Kampionëve, Kupën e UEFA-së, 2 FA Cup dhe tri herë Kupën e Ligës gjatë kohës te “Reds”.

Kjo është lista e 30 lojtarëve anglez më të mirë në histori të Premierligës:

 1. Stan Collymore
 2. Stuart Pearce
 3. Jamie Vardy
 4. Les Ferdinand
 5. Ian Wright
 6. John Barnes
 7. Steve McManaman
 8. Jordan Henderson
 9. Andy Cole
 10. Teddy Sheringham
 11. David Seaman
 12. Peter Beardsley
 13. Gary Neville
 14. Paul Ince
 15. Sol Campbell
 16. Matt Le Tissier
 17. Michael Owen
 18. Robbie Foëler
 19. Tony Adams
 20. Raheem Sterling
 21. Rio Ferdinand
 22. Ashley Cole
 23. David Beckham
 24. Harry Kane
 25. John Terry
 26. Frank Lampard
 27. Wayne Rooney
 28. Paul Scholes
 29. Alan Shearer
 30. Steven Gerrard
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-