Opoja.net

Goditet për vdekje një këmbësor në Prizren

Kronika
Goditet për vdekje një këmbësor në Prizren

Një këmbësor ka vdekur pasi u godit me veturë në rrugën Arbanë – Landovicë në Prizren ku ka humbur jetën një këmbësor.

Lajmin për aksidentin e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës , të cilët kanë bërë të ditur se vozitësi V.B (1981) i cili ishte ikur nga vendi i ngjarjes është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

“Një këmbësor ka humbur jetën, pasi nuk janë respektuar kushtet në rrugë dhe shpejtësisë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 20:16”, thuhet në përgjigjen e Policisë.

Policia ka bërë të ditur se viktima është i komunitetit romë

Policia e Prizrenit brenda 24 ore ka dënuar 155 qytetar për mosrespektimin e ligjit anti-Covid

Opoja.net

Arrestohet një person në Prizren, rrahu nënën e tij

Opoja.net

Vetura shkel një këmbësor në Bellobrad të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net