Google ka lehtësuar mënyrën e transferimit të dokumenteve dhe fotove mes pajisjeve

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Pasi e bëri të disponueshme Ndarjen në Nearby për Windows për përdoruesit në SHBA, Google tani e ka vënë atë në dispozicion për të gjithë përdoruesit në mbarë botën.

Përdoruesit e Android tani më në fund kanë një opsion të ngjashëm me AirDrop të Apple, i cili është jashtëzakonisht i popullarizuar për transferimin e dokumenteve midis pajisjeve iPhone dhe MacBook.

Ndarja në afërsi për Windows është e disponueshme për të gjithë përdoruesit e Android në mbarë botën (përveç Koresë së Veriut, Kubës, Sirisë dhe Iranit), të cilët tani mund ta instalojnë këtë mjet për të transferuar lehtësisht dokumentet midis kompjuterit dhe telefonit.

Mjeti i përmendur i kryen funksionet me valë, si dhe pa nevojën e përdorimit të shërbimeve cloud si Google Drive. Përdoruesit kanë nevojë për sistem operativ Windows 10 ose më të lartë

Për ata që janë të shqetësuar për privatësinë e tyre, Google thekson se të gjitha transferimet e skedarëve kanë enkriptim nga skaji në skaj. Gjithashtu, përdoruesit kanë mundësinë të zgjedhin se si pajisjet e tyre do të komunikojnë dhe kujt mund të jenë të dukshme.

Ndarja në afërsi për Windows do të funksionojë vetëm në pajisjet që kanë të aktivizuar Ndarjen në afërsi, janë në afërsi dhe të shkyçura dhe janë identifikuar në llogarinë e tyre të Google.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-