Opoja.net

Goranëve në Dragash nuk u intereson Demarkacioni (Video)

Seanca për Demarkacionin nuk po del të jetë në interes për komunitetin goran në Dragash.

Ani pse njëri nga deputetët e grupit parlamentar të Listës Serbe, Adem Hoxha është nga kjo anë dhe se vota e tij është thënë që mund të jetë vendimtare për Demarkacionin, njofton Klan Kosova.

Njëri nga anëtarët e komunitetit goran tha se deputeti Hoxha do të duhej ta votonte ‘pro’ ratifikimit të marrëveshjes së Kosovës me Malin e Zi.

E përderisa pjesëtarët e komunitetit nguruan të flasin, shqiptarët e kësaj ane kanë mendimet e tyre lidhur me deputetin Hoxha.

Gjest human, vogëlushët kosovarë dorëzojnë në polici kuletën me shuma parash!

Merlinda Guraj

Qeveria e Kosovës merr përsipër pagesën e polisës kufitare për diasporën

Merlinda Guraj

Osmani pritet me nderime të larta nga presidenti austriak

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net