Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin, shënon gol ndaj Leedsit

Opoja.net Opoja.net Sport

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka shënuar golin e radhës në Ligën Premier me Arsenalin.

Arsenali ka shënuar edhe golin e katërt në ndeshjen e tyre si vendasit ndaj Leeds Unitedit në takimin e javës së 29-të.

Është mesfushori nga Kosova, Xhaka, i cili ka shënuar për epërsinë 4-1.

 

Goli i Xhakës erdhi në minutën e 84-të të ndeshjes pas asistimit të Martin Odegaard.

Ky ishte goli i pestë i Xhakës deri tani këtë sezon në Ligën Premier. /Telegrafi/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-