Hajnat bëjnë kërdi në Prizren – Vjedhin para e sasi të arit në një shtëpi

Opoja.net Opoja.net Kronika

Policia e Kosovës, përmes raportit të saj të përditshëm ka njoftuar për një rast të vjedhjes që ka ndodhur në Prizren, ku një personi, hajnat i kanë vjedhur para, orë dore, dhe dyshohet se është një sasi ari.

Nga PK’ja bëhet e ditur, se personat e panjohur kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e viktimës, ku përveç vjedhjes i kanë demoluar edhe dyert e objektit.

“VJEDHJE E RËNDË – Prizren,28.10.2023-16:00-22:40.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në shtëpinë tij, duke demoluar gjësende kanë dëmtuar edhe dyert e objektit, si dhe i kanë vjedhur një shumë parash, një orë dore, e dyshohet edhe për një sasi ari. Rasti në procedurë hetimore”, ka njoftuar PK’ja.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe: , ,
- Reklama-
- Reklama-