Hedhet shorti i grupeve të Ligës së Kampionëve

Opoja.net Opoja.net Sport

Është hedhur shorti i grupeve të fazës së grupeve në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan Shqip.com.

Shorti është  hedhur në një ceremoni e cila po mbahet në Stamboll të Turqisë me masa të rrepta anti-COVID.

Hedhja e këtij shorti u ndihmua nga dy ish-lojtarët e Chelseat, Branislav Ivanovic dhe Michael Essien.

Këto janë grupet:

Grupi A: Manchester City, Paris Saint-Germain, RB Leipzig, Club Brugge.

Grupi B: Atletico Madrid, Liverpool, Porto,  AC Milan.

Grupi C: Sporting Lisbona, Borussia Dortmund, Ajax, Besiktas.

Grupi D: Inter, Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Sheriff Tiraspol.

Grupi E: Bayern Munchen, Barcelona, Benfica, Dynamo Kyev.

Grupi F: Villarreal, Manchester United, Atalanta, Young Boys.

Grupi G: Lille, Sevilla, RB Salzburg, Wolfsburg.

Grupi H: Chelsea, Juventus, Zenit, Malmo.

Ndeshjet e para të grupeve do të fillojnë nga 14 dhe 15 shtatori./Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-