Holanda dhe Anglia përballen në Dortmund – sonte mësohet finalisti i dytë

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’.

Holanda dhe Anglia do të përballen në gjysmëfinalen e dytë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’.

Opoja.net Opoja.net Sport

Spanja është finalisti i parë i Euro 2024, derisa Holanda dhe Anglia kërkojnë t’i bashkohen spanjollëve në finale.

Dueli gjysmëfinal mes Holandës dhe Anglisë zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 në Signal Iduna Park në Dortmund.

Për herë të dytë në pesë vjet, këta dy gjigantë evropianë takohen në gjysmëfinale, me Holandën që triumfon 3:1 pas kohës shtesë në ndeshjen e Ligës së Kombeve 2019.

🇳🇱🆚🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 A huge clash awaits in Dortmund 🤩@bookingcom | #EUROfixtures pic.twitter.com/gPVQ59HeJZ— UEFA EURO 2024 (@EURO2024)July 10, 2024

Nga të gjitha llogaritë, nuk do të befasonte askënd nëse kjo ndeshje e shumëpritur do të shkonte edhe një herë në kohë shtesë, veçanërisht pasi pesë nga tetë ndeshjet e fundit mes këtyre skuadrave kanë përfunduar në barazim.

Holandezët po luajnë gjysmëfinalen e tyre të parë në Euro që nga viti 2004, ndërsa anglezët po luftojnë për një finale të re pasi humbën nga Italia me penallti në shtëpi tre vite më parë.

Në stadiumin Signal Iduna Park do të jetë një spektakël, pasi nuk ka më kalkulime dhe të dyja ekipet kombëtare e duan finalen e madhe.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-