Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Tri xhiro pa përfunduar kampionati, Manchester City, ka arritur që të shpallet kampion i Premierligës, transmeton Sinjali Sport.

Pas dështimit të Manchester United ndaj Leicester City (1-2), Man City është shpallur edhe automatikisht kampion i ri.

Ky është trofeu i shtatë i Premierligës në histori të klubit, derisa i dyti për Pep Guardiolan me ‘Qytetarët’.

Para finales në Ligën e Kampionëve, Man City veçse ka siguruar titullin e parë dhe tani do të jetë më e qetë.

Ndeshjet e ardhshme të Manchester Cityt do të jenë ndaj Newcastle United, Brighton Albion dhe Everton.

Momente ankthi në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, Eriksen bie në tokë pa ndjenja

Merlinda Guraj

Turqia nuk e mbante dot topin as dhjetë sekonda”, Fabregas i bën përshkrimin perfekt dominimit të Italisë

Merlinda Guraj

Messi, Suarez, Ronaldo, Mbappe: Euro 2020 vs Copa America – kush do të fitonte?

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net