I jepet lamtumira e fundit prof. Rami Shaqirit, kolegët e kujtojnë

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Sot në varrezat e Bresanës iu dha lamtumira e fundit prof. Rami Shaqirit i cili ndërroi jetë mbrëmë.

Ishte njëri nga kuadrot a para të Bresanës, i cili fitoi gradën profesor i historisë, dhe që u angazhua dhe dha kontributin e tij, si mësimdhënës i dalluar në shkollën e mesme në komunën e Dragashit, që nga fillimi i viteve të 1970-ta.

Për veprimtarinë e tij jetësore foli edhe kolegu i tij i vjetër Abaz Qengaj.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-