Opoja.net

Ia sulmoi qenin e sharrit, burri nga Prizreni e mbyt në vend qenin e komshiut

Ia sulmoi qenin e sharrit, burri nga Prizreni e mbyt në vend qenin e komshiut

Një person deri sa ka qenë duke i ruajtur bagëtitë e tij me qentë e racës së sharrit, i është afruar një qenë pronë i bashkëfshatarit të tij i llojit të gjuetisë i cili ka sulmuar qenin e të dyshuarit, për ta ndalur sulmin i dyshuari me armën e tij të gjuetisë të cilën e kishte me leje ka goditur qenin e komshiut të cilin e ka mbytur në vend.

Rasti ka ndodhur dje në fshatin Planejë të Prizrenit rreth orës 16:00.

Gazeta Sinjali mëson nga burimet se është konfiskuar një pushkë gjuetie, njëzetë e dy fishek dhe një gëzhojë.

Rrahen tre policë në Prizren, bëhen për spital

Opoja.net

​Zhduket një e mitur në Prizren

Opoja.net

​Paraburgim ndaj dy të dyshuarve që e rrahën një person në Prizren pas një fjalosje në kafene

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net