Opoja.net

Ibrahimoviq dhe Kjaer nuk udhëtojnë drejt Genoas

Sport
Ibrahimoviq dhe Kjaer nuk udhëtojnë drejt Genoas

“Rossoneri” do të jenë të hendikepuar pa dy lojtarët e rëndësishëm edhe në ndeshjen e radhës në kampionatin italian, që luhet nesër mbrëma

Milani do të udhëtojë në Genova pa qendërmbrojtësin, Simon Kjaer dhe sulmuesin Zlatan Ibrahimovic, pasi dyshja u stërvitën veçmas sot.

Trajneri Stefano Pioli duhet të përballet pa dy skandinavët në Genoa nesër pasi të dy, Ibrahimovic dhe Kjaer u stërvitën individualisht në Milanello sot, raporton Gazeta Express.

Milani e ka epërsinë prej tri pikëve pas barazimit 2-2 me Parmën fundjavën e kaluar, ndërsa mungesa e mbrojtjes vazhdon të jetë problem për drejtuesit e klubit nga Serie A.

Zlatan pritej që do të ishte në stol kundër Genoas nesër, por portali italian “Tuttomercatoweb” zbulon se ai nuk ishte stërvitur me grupin gjatë përgatitjeve të ndeshjes sot. /Gazeta Express

Refuzohet kërkesa për apelimin e kartonit të kuq të Messit, dënimi mbetet i vlefshëm

Merlinda Guraj

Vedat Muriqi vendimtar, Lazio kualifikohet tutje pasi mposht Parman

Opoja.net

Rashkaj transferohet tek skuadra suedeze, ÖIS Fotboll

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net