Opoja.net

Interi “shkelë” Milanon në San Siro, mbetet lider në Serie A

Interi “shkelë” Milanon në San Siro, mbetet lider në Serie A

Interi e ka mposhtur Milanon në një duel për titull në Serie A, mes dy rivalëve të qytetit, shkruan Sporti në Sinjali.

Kjo ndeshje ka përfunduar me rezultat 3:0 për Interin.

Golat për zikaltërit i shënuan Lautaro Martinez dy sosh dhe Romelu Lukaku një.

Pas kësaj ndeshjeje, Interi vazhdon të mbetet lider I Serie A me 53 pikë pas 23 ndeshjeve të zhvilluara, katër pikë më shumë se Milano dhe 11 se Juventusi.

Milot Rashica, më i vlerësuari në fitoren e Werderit

Opoja.net

Granit Xhaka reagon pas kualifikimit

Opoja.net

Manchester United avancon tutje, eliminon Real Sociedadin nga EL

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net