Jasharaj e konfirmon: Mësimdhënësve u dalin pagat e tetorit bashkë me shtesat prej 50 euro

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Mësimdhënësve u kanë dalë pagat e muajit tetor në xhirollogari. Bashkë me to edhe shtesat prej 50 euro.

Këtë e ka konfirumuar për GazetaBlic, kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj.

“Unë kam komunikuar me disa nga kryetarët e nivelit komunal, të cilët e konfirmuan se janë ekzekutuar pagat e muajit tetor për mësimdhënësit bashkë me shtesat prej 50 eurove”, tha Jasharaj.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-