Opoja.net

Jorginho për Topin e Artë: Jetojmë për ëndrra, askush s’ka fituar sa unë sivjet

Përfaqësuesi italian e pranon se e ka ëndërr çmimin prestigjioz individual, por thotë se gjithçka varet nga kriteret që do të përdoren për ndarjen e Topit të Artë

Përfaqësuesi italian, Jorginho shihet si njëri prej kandidatëve për ta fituar “Topin e Artë” për këtë vit. Futbollisti me prejardhje braziliane e fitoi Ligën e Kampionëve me Chelsean dhe Kampionatin Evropian me Italinë.

Mesfushori kualitativ ishte mjaft i rëndësishëm në të dyja garat. Ai e pranon se e ëndërron “Topin e Artë”, por shton se gjithçka do të varet nga kriteret që kërkohen për ta fituar atë.

“Ne jetojmë për ëndrra. Por, të jem i sinqertë, varet se si funksionon. Nëse flitet për aftësi apo cilësi, jam i vetëdijshëm se nuk jam më i miri në botë. E nëse varet nga titujt e fituar, askush s’ka fituar më shumë se unë këtë vit. Natyrisht, unë kam kritere ndryshe nga Messi, Ronaldo apo Neymari. Por, gjithçka varet nga kriteret”, deklaroi Jorginho, i cili në të kaluarën kishte luajtur me sukses edhe në Napoli.

The post Jorginho për Topin e Artë: Jetojmë për ëndrra, askush s’ka fituar sa unë sivjet appeared first on FaktePlus.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net