Kanalizimet në lumenj, shqetësim i madh për qytetarët në Dragash

Lajme Opoja
Kanalizimet në lumenj, shqetësim i madh për qytetarët në Dragash

Ruajtja e ambientit është një kriter shumë i rëndësishëm për integrim në Bashkimin Evropian, por nga autoritet tona komunale ky kriter ende po injorohet.

Fatmir Halili, profesor universitar dhe ish kandidat i NISMA-s për kryetar të Dragashit, është njëri prej qytetarëve më të zëshëm sa i përket ngritjes së zërit për problemet që i rrethojnë qytetarët e komunës sonë.

Së fundmi Halili ka publikuar fotografi ku tregon se si kanalizimi derdhet në lum, duke shpërfaqur edhe vetëdijen tonë kolektive sa i përket ruajtjes së ambientit./opojasot.com

Postimi i plotë

Fotografitë e mëposhtme tregojnë dy gjëra. Së pari tregohet puna e keqe e qeverisjes lokale, e cila ka investuar në ndërtimin e kanalizimit tek lumi, ndërsa gypat kanë ngelur si mos më keq për afër tri vite, dhe së dyti, fotografitë tregojnë edukimin tonë qytetar, duke hedhur mbeturinat e shumta në lumë. Vërtet për keqardhje!

Margaritari i fjalës së shkruar në trevën e Opojës, Bedri Halimi

Opoja.net

Fillojnë punimet në ndërtimin e “Kroit të Satos” në Bellobrad

Opoja.net

122 të infektuar me “COVID-19” në Dragash, pasqyrohen rastet aktive, të shëruarit dhe vdekjet

Opoja.net

Mungon i pandehuri, shtyhet seanca për mashtrim të qytetarëve me anë të “Instagramit”

Opoja.net

Këto janë rregullat në oborrin e shkollës, brenda shkollës dhe në klasë

Opoja.net

Hapen shkollat, nxënësit me maska (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net