Kasim Qafleshi: Një selam nga larg për darkuesit e Hajvalisë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opinione

Obobo ç’na gjeti.Po si nuk keni turp.Jam kurioz t’a di se si do të ju vie fundi.E di se varrimi juaj do të bëhet me ceremoni të larta shtetrore,por nuk do të jetë aq domëthënës.Me keqardhje e them.Por,realiteti është paksa i hidhur.U ngopëm me mashtrime e gënjeshtra,kurse ju akoma nuk u ngopët me dreka e darka të rrëmbyera nga djersa e popullit.

Labi,të njohë si kënëtar,njëherit edhe si humanist i suksesshëm,por më duhet ta them: ‘’shpresoj mos të të shoh herave të tjera në këtë grackë’’.Labi,je futur në det pa pasur njohuri në not.Je futur në mal pa sakicë i nderuari këngëtar i Ferizajit të Kosovës së Shqipërisë.Mos ma merr për të keq.Prapë të adhuroj si këngëtar e si humanist.

Më kureshtar do të isha,që të gjëj një përgjigje për birin tim kur një ditë do të më pyes se përse zgjodha Evropën para Kosovës…?!

Sigurisht,do të më duhej të ia kthej një përgjigje e që do të ishte: ‘’Më fal biri im,zgjodha Evropën para Kosovës,sepse të largova nga këta infektusit politikë,dhe nuk dëshirova të të udhëheqin këta’’.

Për më shumë,ndiqeni videon e mëposhtme.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-